Spreker: Jan Boele

Op 1 februari 2026 was het 73 jaar geleden dat de laatste watersnoodramp vooral het zuidwesten van Nederland teisterde. Vele doden, gewonden en enorme schade waren het gevolg. De ramp is bij degenen die het meemaakten nog in het geheugen gegrift. Ook veel dorpen in de Alblasserwaard ontkwamen niet aan het wassende water. Het was de tot nu toe laatste watersnoodramp in een lange reeks.
Deze avond gaat over de nog zichtbare sporen in de Alblasserwaard van de eerdere watersnoden, de gevolgen voor mens en dier en de maatregelen die men nam en neemt om volgende rampen te voorkomen. Ook de relatie tussen de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden komt aan de orde. Deze gebieden zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden.
Ook de actualiteit maakt onderdeel uit van de presentatie. Door klimaatverandering stijgt de zeewaterspiegel en valt er meer regen. Welke maatregelen nemen we nu in de Alblasserwaard en zijn die voldoende om toekomstige dreigingen het hoofd te bieden?
Aan de hand van uniek fotomateriaal neemt Jan Boele u mee vanuit het verleden naar het heden en geeft hij een doorkijkje naar de toekomst.
Woensdag 28 oktober | 20.00 uur
Den Hoek Hoogblokland
Entree: gratis voor leden, € 5,- voor niet-leden (incl koffie)


