Agenda

woensdag 30 september 20:00 -
Lezing WG van der Hulst

Fotoarchief

Sponsors

sponsorkliks

rabobank


Op woensdag 28 september 2016 was er een lezing over "Een eeuw voedselconservering". Het ging daarbij o.a. over wecken, inmaken en bewaren. De lezing werd, op boeiende wijze, verzorgd door mevrouw Carolina Verhoeven van de Academie Culinaire Historie.


Wecken 20160928 website

Er viel deze avond ook het een en ander te proeven.

Wecken gebeurt in onze tijd in Nederland bijna niet meer. Het is een bezigheid voor liefhebbers geworden. Een belangrijke reden om ook heden ten dage voedsel te wecken is om verspilling tegen te gaan. Er is een tendens zichtbaar dat mensen enerzijds graag duurzaam en biologisch willen eten en anderzijds is het aantal mensen dat aanklopt bij de voedselbanken groter dan ooit.

Vroeger moesten huisvrouwen noodgedwongen wecken om het voedsel langer houdbaar te maken. De wecktraditie werd van moeder op dochter doorgegeven. 


Wecken 20160928

Facebook